Семінар-практикум з профілактики синдрому емоційного вигорання педагогів «Збережи себе для себе» з використанням метафоричних ас


       У лютому в дитячому саду пройшов семінар-практикум для педагогів з профілактіці вигорання «Зберегіть себе для себе» в работе вікорістовуваліся метафорічні асоціатівні карти.

     Основною метою семінару було зняття емоційної напруги, втоми в рамках профілактики синдрому емоційного вигорання, пошук ресурсів, самопізнання себе, ознайомлення з одним з нетрадиційних способів збереження і зміцнення фізичного та психологічного здоров'я - музикотерапією.
      Семінар розпочався з вправи «Мій стан» з використанням метафоричних асоціатівних карт «Сага», «1001 ніч», яка спрямована на встановлення довірчих відносин в групі, надання можливості для вираження актуальних для учасників емоцій і самопрезентації в групі.
      Психолог Клименко І. М нагадала педагогам  про особливості синдрому професійного та емоційного вигорання.

  Вправа «Я-таке дерево»  з набором метафоричних асоціативних карт «Дерево як образ людини» сприяло самопізнання педагогів. Педагоги  обрали дерево, про яке можна було б сказати: «Це я» і  відповіли на питання: «А яким деревом хотіли б бути?». Весело та  іргаючі відкрили в собі деякі несподівані сторони.


 

      Учасники семінару-практикуму познайоміліся з цікавою технікою зняття напруги и стресу - методом музичного впливу, і спробувала його на собі.
     Цікаве вправа «Допоможи собі сам» з 4 наборами метафоричних асоціатівніх карт розкрило для педагогів питання «Робота-відпочинок», і допомогло визначити свої шляхи і ресурси.
      Педагоги знайшли безліч ресурсов для вирішенню власний проблем і навчилися берегти своє психологічне здоров'я.


Пр. психолог Килименко І. М     

Весь раздел
Разработка сайта: Little.com.ua