Майстер клас за темою: «Використання нетрадиційних методів і прийомів розвитку мови дітей дошкільного віку з порушенням зору»

    22 лютого 2019 року, в ЗДО № 21 пройшов майстер клас за темою: «Використання нетрадиційних методів і прийомів розвитку мови дітей дошкільного віку з порушенням зору», для вихователів-методистів, вчителів-дефектологів та вихователів освітнього округа №3, спрямований на пошук, підтримку і пропаганду перспективного педагогічного досвіду.

      Відкрили захід завідувач дошкільного закладу Присяжна В.П. та вихователь-методист закладу Савельєва І.І. Основною метою заходу було показати педагогам закладів дошкільної освіти можливості роботи та практичне застосовування авторського підходу, за допомогою елементів інноваційних технологій. Майстер клас розпочався незвично, з запуску ракети на зірку.


      Вихователь Бєлєвич Л.А на зірці «Логос» показала практичне використання елементів техніки «Сінквейн» та відео малюнків «Ілюзія Дональда Раста» для розвитку мовлення дітей з порушенням зору.

   

      Вчитель-дефектолог Кіор С.В. поділилася власним досвідом, продемонструвавши учасникам семінару різномані види нетрадиційних підходів в роботі зв’язаного мовлення та тактильних відчуттів через гру. «Запахи іншої планети», «Ми в іншому світі» - на тренування мовленнєвого дихання, зорового аналізатора, розвиток сенсорного сприйняття. «Інопланетні тварини» - малювання надзвичайних тварин після обмацування. «Сюрпризи інопланетян» - складання прислів'їв за опорними картинками.


      На зірці відпочинку, практичний психолог Клименко І.М. занурила педагогів до уявного світу, де за допомогою психогімнастики «Екскурсія по планеті», міні релаксу «Знайомство з флорою і фауною планети», гри «Танець повітряних хвиль» вони розслабилися, повеселилися, пофантазували.


      Закінчилась мандрівка створенням сузір’я «Веселка» де вихователь-методист Савельєва І.І. в інтерактивній формі провела рефлексію майстер-класу. За допомогою зірок проявила основну думку заходу: «Найбільша розкіш на землі – розкіш людського спілкування».


Учасники дали високу оцінку організації, інформативності та практичній частині заходу.
Савельєва І.І, Клименко І.М

 

Весь раздел
Разработка сайта: Little.com.ua