Семінар -практикум для педагогів «Мелодія душі» профілактика вигорання з елементами мандалотерапії.

      У ДНЗ відбувся  семінар -практикум   для  педагогів  «Мелодія душі».  Метою заходу була профілактика синдрому емоційного вигорання педагогів в професійній діяльності з використанням  елементів мандало терапії - одного з напрямів арт-терапії. 

    Цікаво і весело пройшли вправи «Дракон, принцеса і лицар», «Відро сміття», які   допомогло звільнитися від  негативних почуттів і емоцій, об'єднатися і включитися в роботу.  Перегляд відео «Цінуєте кожну секунду» навчив  звертати увагу на позитивні моменти життя та  уміти бути вдячними за них. Негативне питання «За що»? перетворювати на позитивне «Для чого»? Чому повинен в цій ситуації навчитися?

     Елементы мандалотерапии  дали можливість поговорити з самим собою, прийняти важливі і потрібні рішення  просто і легко, усього лише малюючи фігури в крузі .

      Мандала - малюнок в крузі, коло - означає зв'язок з несвідомим. Все, що створюється силою природи - кругле.

      Мандалотерапія -это природний і радісний спосіб поліпшення емоційного стану, зняття напруги, вираження почуттів. Малюючи мандалу, ми і будимо внутрішні ресурси(сили), що «дрімають», внаслідок  чого інтенсифікується  процес   інтеграції   особистості.

    Створюючи кругове зображення, ми створюємо  свій особистий простір, в якому  різні  частини нашого внутрішнього світу можуть безпечно проявитися і прийти у взаємодію один з одним.       

     Завершився семінар-практикум  незвичайною вправою  «Жива мандала», коли учасники створили  живу мандалу групи зі своїх рук і тел.

       Мандали  допомогли відчути себе цілісним, побачити, прийняти і вирішити внутрішні конфлікти, одночасно удосконалюючись. 

Весь раздел
Разработка сайта: Little.com.ua