"Як виправити шкідливі звички дитини" рекомендації

Психолог

Як виправити шкідливі звички дитини

1. Ігноруйте

Якщо ви приділяєте занадто велику увагу шкідливим звичкам дитини, караєте її – це може мати негативний ефект. Щоразу, звертаючи увагу на таку поведінку дитини, ви підштовхуватимете її повторювати шкідливі дії. Тому найкраще ігнорувати шкідливу звичку дитини. У результаті з'явиться шанс, що вона сама згодом її переросте.

2. Хваліть і винагороджуйте

Хвалити й заохочувати дитину, коли вона формує гарні звички і свідомо уникає поганих, – корисна стратегія. Покажіть дитині, що ви помічаєте й цінуєте її гарну поведінку – це розвиватиме її моральні якості, допоможе їй позбутися поганої звички.

3. Навчайте

Ваша дитина може відмовитися від поганих звичок, якщо свідомо цього прагне. Важливо навчати дитину й давати їй зрозуміти, чому та чи інша звичка є шкідливою. Із часом дитина зрозуміє ваші аргументи й зможе відмовитися від поганої звички.

4. Міняйте по одній звичці за раз

У дитини може бути багато шкідливих звичок. Не варто намагатися виправити їх усі відразу. Визначте пріоритети: спочатку позбудьтеся тієї звички, яку вважаєте найшкідливішою й найміцнішою. Не поспішайте. Батьки не повинні втрачати самовладання, виховуючи дитину. Ніколи не ставте дитину в незручне становище в присутності сторонніх людей. Обговорювати з дитиною її шкідливі звички потрібно тільки наодинці.

5. Визначте причину

Дитина може виявляти шкідливі звички, бо перебуває в стресовому стані. При цьому важливо поговорити з дитиною, поспостерігати за нею, щоб визначити причину, яка викликала її стрес. Вислухайте дитину, виявіть терпіння й любов, надайте підтримку в боротьбі зі стресом – це допоможе їй упоратися з її шкідливими звичками. Розуміння причини також допомагає батькам знайти творче рішення проблеми, спрямувати увагу дитини й тим самим позбавити її стресу.

6. Установіть правила

Дуже важливо, щоб батьки встановили для дитини правила. Розповідаючи дитині про наслідки її поганої поведінки, ви допомагаєте їй тримати її шкідливі звички під контролем. Будьте непохитними у своїх рішеннях, погоджуйте правила з дитиною, підтримуйте її. Це надзвичайно важливо.

7. Розвивайте моральні якості дитини

Коли ви починаєте більше довіряти дитині, підтримуєте й любите її, виявляєте терпіння й чуйність у ставленні до неї, це сприяє розвитку її як емоційно стабільної особистості. Час від часу давайте дитині можливість приймати рішення. Це розвиватиме у неї впевненість у собі й навички прийняття рішень.

Коли ви пояснюєте дитині, що добре, а що погано, це допомагає їй змалечку формувати важливі цінності, правильні звички й моделі поведінки. Ваші зусилля допомагають дитині впоратися зі шкідливими звичками, найкращим чином розвинути свої сильні якості.
Все рекомендации  
Разработка сайта: Little.com.ua