Консультація для батьків «Чарівна вода або досліди з водою»

Методист

 «Чарівна вода або досліди з водою»                                        

  вихователь-методист І. І. Савельєва

             Досвід -  це спостереження за чім небудь,  яке проводиться в спеціально організованих умовах. Досвід  будуються на основі вже придбаних знань, тому ці досвіді для дітей середнього і старшого віку. Умови вже організовані і ми звами проводимо дослідження з водою, яка всім доступна. Починаємо експериментувати.

Дослід № 1 «Яка температура води?»

Припущення: Температура води залежить від температури навколишнього середовища.

 Хід досліду

Запропонувати вихованцям скуштувати воду на смак, доторкнутися до посудини з трохи нагрітою водою кімнатної температури і принесеної з холоду. Від чого залежить температура води?

Дослід № 5. «Чи має вода форму?»

Припущення: Вода не міняє форми.

Хід досліду

Взяти гумову рукавичку, обережно наповнити її водою з глечика. Спостерігати, що вода набула форми рукавички. Зробити такий же дослід з іншими ємностями (бокал, колба, целофановий мішечок, надувна кулька, різні склянки). Зробити висновок: вода змінює форму. Отже, припущення не підтвердилось.

Дослід № 6. «Тонуть чи ні предмети у воді?».

Припущення: Легкі предмети плавають, важкі тонуть.

Хід досліду

У прозору посудину, користуючись умовною міркою, опустити піску, глини, дрібних камінців, по 2-3 предмети однакової форми та об'єму, але з різного матеріалу (дерева, скла, пластмаси, паперу,  тканини,  воску), використовуючи послідовні дії, Вчити дітей пояснювати поведінку цих предметів у воді. Чому деякі з них плавають, інші тонуть, а окремі розчиняються, змінюючи забарвлення води.

Дослід № 7. « Пливучий цитрус»

 Припущення: Лимон чарівний

Хід досліду

        А чи знали ви, що якщо занурити неочищений лимон чи апельсин у посудину з водою, він не потоне. Але коли очистити його від шкірки – він тут же опуститься на дно? У чому секрет?

Шкірка цитрусу менш щільна, ніж сама серцевина, тому містить багато повітря, яке і дозволяє фруктові виринати на поверхню води.

 Дослід № 8.  «Вода, що сама переміщається»

 Припущення: Ні чого не буде вода не рухається

Хід досліду

Якщо поставити одну посудину із водою на підставку, іншу, порожню, розмістити трішки нижче, а в них занурити кінцями смужку тканини, то з часом вода перебереться з однієї посудини в іншу. 

Все це завдяки, так званому, капілярному ефекту. Вода переміщається по «канальцях» тканини не лише згори вниз, але й в зворотньому напрямку.

 Дослід № 9. «Повітряна кулька і вогонь»

Припущення: Кулька вибухне

 Хід досліду

Як часто ми спостерігали за тим, як тріскає повітряна кулька? А чи знали ви, що коли налити у неї води і зав`язати, то кулька не трісне, якщо піднести запалену свічку до того місця, де вода.

Вода має високу теплопровідність. Тому, коли кулька нагрівається, вода перебирає усе тепло на себе, а кулька залишається цілою і неушкодженою.

Увага! Будьте обережні з вогнем.

 Дослід № 10. «Виготовляємо фарби»

Припущення: Тільки на фабриці

Хід досліду 

Приготувати фарби вдома дуже просто. Достатньо змішати трохи борошна, солі, розпушувача і води, та підфарбувати різними барвниками. Фарби можна розвести до бажаної консистенції і малювати. Сохнуть вони, звісно, довго, але в результаті маємо об`ємні та яскраві малюнки. До речі, в давнину малювали тільки такими фарбами.

Дослід №11. «Вода прозора».


Припущення:

Хід досліду 

Дві склянки: одна з водою,друга з молоком, поставити ложки в обидві склянки. Де видно ложку? Чому?

Висновок:вода не має кольору, вона прозора.

Дослід №12. «Вода змінює смак».


Припущення: Вода не має смаку


Хід досліду 

У склянках чиста вода.Дати спробувати її на смак. Додати: 1 підгрупа- сіль, 2підгрупа-цукор, розмішати  та знову спробувати на смак.

Висновок:чиста вода не має смаку, якщо додати сіль стає солоною, а якщо цукор- солодкою. Сіль та цукор у воді розчиняються.

Дослід №13. «Вода-розчинник».

Припущення: Колір не змінеться тому, що вода холодна.

Хід досліду 

Вода змінює колір,забарвлюючись (жовтий, синій, зелений, червоний).Гуашева фарба в піпетках. Діти додають барвник у воду, і фарбується чиста вода. Висновок: вода змінює колір в залежності від кольору барвника.

Дослід №14. «Стани води».

Припущення:Згорить

Хід досліду 

Дітям пропонується розглянути лід, доторкнутися до нього. Лід який? Де ми бачили лід взимку? Підігрити лід. Подивіться, лід почав танути. Чому це відбувається?

Висновок: лід –це замерзла вода, лід може танути в теплі.

Шановні батьки, ці досліди допоможіть вам познайомити дітей з властивостями води – ПРИВИЧНИЙ ОБЄКТ ЯКИЙ ТАІТЬ В СОБІ БАГАТО ЧАРІВНОГОВсе рекомендации  
Разработка сайта: Little.com.ua