«Розвиток мовлення: Ігри в колі сім’ї»

Педагог

 «Розвиток мовлення: Ігри в колі сім’ї»

 

Дорогі батьки!

Дуже важливо стимулювати мовну активність, виразність мовлення і розширювати словник Вашої дитини. Але не думайте, що для цього обов’язкові нудні, щоденні заняття. Краще розвивати мовні навики у вільному спілкуванні з дитиною у творчих іграх.  Наші діти вже можуть розповісти про події власного життя, причому роблять це дуже виразно. Спробуйте запропонувати наступні творчі завдання….

«Давай розповімо казку»

(Спробуйте з дитиною розповісти знайомі казки по- черзі). Дорослий починає фразу: «Жили були дід..» а дитина її закінчує: та баба»; дорослий: «І була у них..», дитина: «Курочка ряба» і т.д.

«Ігри по дорозі в дитячий сад (з дитячого садка)»

«Хто уважний». Можна запропонувати дитині позмагатися на уважність. Називається предмет, який зустрівся на шляху, паралельно виділяється відмітна ознака цього предмета. Наприклад, «Я побачив гору, вона висока» або «Я побачив машину, вона велика» і т. д. Можна запропонувати таке завдання: позмагатися з дитиною в підборі ознак одного предмета. Виграє назвав більше слів. Виконуючи такі вправи, діти вчаться узгоджувати прикметники з іменниками.

«Що (хто) буває зеленим (веселим, сумним, швидким ...)?»

 На конкретне запитання типу: «Що буває зеленим?» необхідно отримати як можна більше різноманітних відповідей: трава, листя, крокодил, стрічка і т. д.

Ігри на кухні

Гра «Назви одним словом»

Як одним словом назвати прилад, який варить каву? (Кавоварка.) Ріже овочі? (Овочерізка.) Меле каву? (Кофемолка.) Вичавлює сік? (Соковижималка.) Який сік  виходить з яблук (яблучний), груш (грушевий), слив (сливовий), вишні (вишневий), моркви, лимонів, апельсинів і т. д.? І, навпаки - з чого виходить апельсиновий сік?

У вихідний день

«Вгадай-ка» (для дітей 3-4 років)

 Мета: розвиток мовлення й логічного мислення, навичок класифікації предметів, розширення словникового запасу.

Сховайте іграшку або картинку із зображенням кошеня. "Вгадай, хто до нас прийшов у гості? Його мама - кішка, а тато - кіт." Так само перемагаємо інших гостей домашніх або диких тварин.

Після того, як всі гості зберуться, потрібно уточнити, що в гості до нас прийшли домашні (дикі) тварини.

«Різні питання»

Для цієї гри Вам знадобиться м'яч або м'яка іграшка. Перекидывайте один одному м'яч, супроводжуючи свою дію питанням:

Де ростуть листя? (На гілці).
Де ростуть гілки? (На дереві).
Де ростуть дерева? (У лісі).
Завдання можна ускладнити. Ви, сидячи на підлозі, перекочуєте м'яч по підлозі ногами. При цьому не можна допомагати собі руками.

Література:

1.    Никифорова Е., «Развитие речи дошкольника».

2.    Караваєва Н.А. «Речевые игры в кругу семьи».Група № 10 «Сонячні промінці»

Вихователі: Кучеркова Н.В., Стамбулжи Н.С.

 

Все рекомендации  
Разработка сайта: Little.com.ua