Трудове виховання дошкільника

Педагог

Консультація для батьків

Трудове виховання дошкільника

 

З раннього віку потрібно привчити дитину до самообслуговування, до прибирання своїх іграшок, допомоги своїм рідним. Дошкільники легко і з великим задоволенням наслідують працю дорослих. Спочатку їм просто цікаво, а згодом у них виникає бажання допомогти - ось тут і закріплюються трудові навички і звички, проявляється працелюбність.

 Своєчасне трудове виховання необхідне і для підготовки дитини до школи, де зміст навчання і життя тісно пов'язані з працею. Діти з охотою виконують будь-яку роботу пов'язану з домашнім господарством. Дитина обов'язково повинна закінчити почату роботу і виконати її охайно. Малюка потрібно вчити працювати - показ, розповідання, заохочення, нагорода - види роботи, за допомогою яких можна навчити і привчити дитину до праці. Гра і праця дошкільників тісно пов'язані, потрібно використовувати гру для заохочення дитини до праці. Ремонтувати іграшки потрібно разом з дітьми, заохочувати їх до ремонту і виховувати вміння ремонтувати це виховує у дитини бережливість. Закінчивши гру, потрібно привчити складати свої іграшки. Необхідно проявити вимогливість до дитини і вчасно вміти проконтролювати їхню роботу. Всі види праці, які під силу дошкільникам, цінні для їх різнобічного, фізичного і психічного розвитку.                                                                                   

 З самообслуговування починається трудове виховання дитини. Умивання, одягання, самостійне вживання їжі - потребує до себе великої уваги - це база, основа самообслуговування. У сім'ях, де на належному рівні приділяють увагу розвитку навичок і вмінь з самообслуговування, діти вмілі, спритні. Вони легко, без допомоги дорослих наводять порядок у ігровому куточку, витирають пил, допомагають накривати стіл. А що робити коли дитина не хоче працювати? Зацікавте дитину: склав іграшки - багато вільного місця для гри з м'ячем, вимив руки після їжі - чистий одяг, книга. Важливо приділяти більше уваги якості виконаної роботи - чи чисто, охайно, чи правильно. Деякі батьки вважають, що навичок необхідно навчати, навчати довго і те рпеливо, через гру,змагання.

 Привчаючи дітей до порядку, потрібно строго вим агати цього і від себе. Не бійтеся розсипаної муки при приготуванні торта для тата, мокрої сорочки при пранні хусточки зверніть увагу на задоволене обличчя своєї дитини - ваша дитина задоволена собою, впевнена в собі,в такої дитини ніколи не виникне ко мплекс неповноцінності за невміння.

 

 По статье  сайта     ДНЗ «Теремок» Київська обл.

Все рекомендации  
Разработка сайта: Little.com.ua