Формування у дитини позитивного досвіду стосунків з однолітками. Попередження конфлікту.

Психолог

Формування у дитини позитивного досвіду стосунків з однолітками.  Попередження   конфлікту.

 

Поради психолога батькам

 

   1. Створюйте атмосферу життєрадісності у родині, щоб дитина росла у психологічному комфорті. Це допоможе їй будувати здорові стосунки у групі дитячого садка

   2. Батьки, намагайтеся не ставитися байдуже до дитячої гри – всіляко заохочуйте до цього малюків, грайтеся разом, адже саме у грі дитина набуває впевненості в собі, досвіду у спілкуванні, формуються мотиви реальних вчинків, у яких вона пізнає себе.

   3. Дитина потребує вашої батьківської любові, співчуття, ласки, дружби, адже брак цього може викликати неврози, агресивність, конфлікти у стосунках з іншими дітьми.

   4. Якомога частіше у словах, діях виявляйте повагу до своєї дитини, не принижуйте її гідності брутальними словами. Не глузуйте з її незграбності та невмілості, бо це може спричинити тяжке емоційне переживання, усамітнення.

    5. Для того, щоб дитина мала досвід вибірковості у спілкуванні, привчайте її до аргументації своїх вчинків і пропонуйте щоразу замислюватися над тим, що вона хоче робити або робить.

    6. Для гармонійності у взаєминах формуйте у дитини вміння зважати на думки інших, доброзичливо взаємодіяти, налагоджувати спільну діяльність.

    7. Передавайте свій накопичений досвід, розповідаючи про людські взаємини . Це допоможе дитині зрозуміти, як првильно спілкуватися з ровесниками, дорослими, уникати конфліктних ситуацій та залагоджувати їх, якщо вже таке трапилось.

    8. Частіше читайте малюкові художні твори, в яких відображені позитивні взаємини, навчайте співчувати іншим, радіти за них.

    9. Допоможіть своїй дитині уникати зверхності, зневаги та інших антигуманих проявів щодо ровесників. Навчіть її шанувати себе та своє оточення.

    10. Дотримуйтеся у присутності дитини правил етикету і заохочуйте її до цього.                                     

Все рекомендации  
Разработка сайта: Little.com.ua